پاسخ‌های دژکوب

با سوال شما آغاز می‌کنیم

جستجو از طریق پاسخدهی به سوالات

برای یافتن پاسخ، ابتدا یک شاخه اصلی را انتخاب کنید و سپس زیر شاخه مورد نظر را انتخاب کنید تا پاسخ سوال شما در زیر آن نمایش داده شود. اگر شما نتوانستید پاسخ سوالتان را پیدا کنید می‌توانید با ما تماس بگیرید.

سوال من...

وارد جزئیات می‌شویم:

جستجو از طریق نقشه سایت

مانند سایر سات‌های مورد علاقه خود دوست دارید که از طریق نقشه سایت جستجو کنید؟ مشکلی نیست. می‌توانید از نقشه سایت "پاسخ‌های دژکوب" برای یافتن پاسخ سوال خود استفاده کنید.

بسته های گرافیکی

 

بسته های گرافیکی راهی برای تغییرا گرافیک و شکل ظاهری بازی و کاهش بار سور می باشد.

از کجا بستۀ گرافیکی پیدا کنم؟

برخی در سرورهای خود دژکوب موجود می باشند. در پروفایل اکانت خود گزینۀ "بسته گرافیکی" را انتخاب کنید، آنجا لیستی از بسته های گرافیکی موجود در سرورهای دژکوب را خواهید دید. قادر به جستجوی فروم دژکوب و یا در اینترنت می باشید. به هر حال باید تنها از بسته های گرافیکی که مورد اعتماد شما می باشد استفاده کنید. راه دیگر ساخت بستۀ گرافیکی خودتان می باشد.

چگونه بستۀ گرافیکی را نصب کنم؟

Internet Explorer

 • آن را دانلود کنید.
 • آن را از بستۀ زیپ (ZIP) و یا رار (RAR) خود خارج کرده و داخل پوشه ای کپی کنید.
 • در پروفایل خود گزینۀ بستۀ گرافیکی را انتخاب کنید.
 • آدرس بسته را در محل آدرس بستۀ گرافیکی تایپ و یا کپی و پیست کنید.
 • در اینترنت ایکسپلورر (Internet Explorer) ویرایش 7 و یا جدیدتر باید آدرس یات دژکوب را در قسمت سایت های مورد اعتماد اضافه کنید تا قادر به استفاده از بسته باشید. (Tools->Internet Options->Security->Trusted Sites->Sites).
 • گزینۀ تایید را انتخاب کنید.
 • اگر برای شما پیام "بستۀ گرافیکی یافت شد" نمایش داده شد، کلید "ذخیره" را کلیک کنید و در غیر اینصورت احتمالاً آدرس بسته را اشتباه وارد کرده اید؛ توجه کنید باید آدرس مورد نظر حتماً دارای پوشۀ img و فایل travian.css باشد.

Firefox 1.0.x یا قدیمی تر

أر محل آدرس مرورگر خود کلمۀ about:config را تایپ و اینتر را فشار دهید. و سپس گزینۀ security.checkloaduri را جشتجو کنید، مقدار آن True می باشد. روی آن دابل کلیک کنید تا مقدار آن به False تغییر یابد. حال بسته گرافیکی از سیستم شما قابل اجرا می باشد؛ سپس همانند مراحل Internet Explorer ادامه دهید.

Firefox 1.5.x یا جدیدتر

پروفایل فایرفاکس (Firefox) خود را در سیستم خود پیدا کنید (برای مثال 12345678 در اینجا به منزلۀ 8 کاراکتر و عدد شانسی می باشد که فایرفاکس در هر سیستم بطور شانسی آن را بدست می آورد):

 • ویندوز (سیستم های قبل از ویستا): "C:\Documents and Settings\Username\Application Data\Mozilla\Firefox\Profiles12345678.default\"
 • ویندوز (ویستا و ویندوز 7): "C:\Users\Your name\AppData\Roaming\MozillaFirefox\Profiles\12345678.default" (امکان دارد در مسیر یکی از پوشه ها مخفی باشد).
 • لینوکس: "home/username/.mozilla/firefox/12345678.default"
 • ماک: "Username/Library/Application Support/Firefox/Profiles/12345678.default":

سپس این فایل را دانلود کرده و از بستۀ زیپ (ZIP) خارج کرده و در آدرسی که در بالا توضیح داده شده است کپی کنید و سپس کارهای زیر را انجام دهید.

 • بسته را دانلود کنید.
 • آن را از بستۀ زیپ (ZIP) و یا رار (RAR) خود خارج کرده و داخل پوشه ای کپی کنید.
 • در پروفایل خود گزینۀ بستۀ گرافیکی را انتخاب کنید.
 • در ابتدای آدرس پوشۀ بستۀ گرافیکی در سیستم خود کلمه ی file:// را افزوده و سپس آدرس را در محل آدرس بسته در صفحه بستۀ گرافیکی وارد کنید.
 • گزینۀ تایید را انتخاب کنید.
 • اگر برای شما پیام "بستۀ گرافیکی یافت شد" نمایش داده شد، کلید "ذخیره" را کلیک کنید و در غیر اینصورت احتمالاً آدرس بسته را اشتباه وارد کرده اید؛ توجه کنید باید آدرس مورد نظر حتماً دارای پوشۀ img و فایل travian.css باشد.

Opera

امکان پذیر نمی باشد و باید یکی از گزینه های زیر را انتخاب کنید.

فضای وب خودتان

اگر از Opera استفاده می کنید و یا مشکلی در نصب بسته داشتید قادر به آپلود بستۀ گرافیکی به فضای وب خود و استفاده از آدرس آن می باشید؛ طبعاً باید در ابتدای آدرس از http://  به جای file:// استفاده کنید.

سرور محلی

راه نسبتاً پیچیدۀ دیگری نیز می باشد، به این شکل که در سیستم خود سرور محلی مانند Apache نصب و راه اندازی کنید که در این صورت باید بستۀ گرافیکی را در آدرس سرور محلی قرار دهید و آدرس آن با http://localhost شروع خواهد شد.

مشکلات

CSS صحیح نمی باشد / گرافیک نمایش داده می شود ولی مکان ها اشتباه است

کنترل کنید که آیا فایل travian.css در داخل پوشۀ بستۀ گرافیکی (برای دژکوب ویرایش 3 فایل en3.css) موجود می باشد و یا خیر و در صورت لزوم نام فایل را تغییر دهید.

در ضمن می توانید برای اطمینان بیشتر کوکی ها و هیستوری (پیشینۀ) مرورگر خود را حذف کنید و دوباره بستۀ گرافیکی را راه اندازی کنید.

اشتباً فعالسازی را کلیک کردم و الان گرافیکی نمایش داده نمی شود

به آدرس http://s1.dejkoob.ir/spieler.php?s=4 بروید (اگر در سرور1 بازی نمی کنید کلمۀ s1 را با سرور خود تغییر دهید) و سپس گزینۀ "بستۀ گرافیکی استاندارد" را انتخاب کرده و تایید را کلیک کنید و سپس آدرس را کنترل کنید تا مشکل را پیدا کنید.

امکان دارد نیاز به حذف کوکی ها و خیستوری (پیشینۀ) مرورگر نیز باشید تا مرورگر قادر به بازیابی اطلاعات جدید از بستۀ گرافیکی جدید باشد. اطلاعات لازم در مورد کوکی ها را می توانید اینجا پیدا کنید.

ایجاد بستۀ خودتان

چگونه بستۀ گرافیکی خودم را ایجاد کنم؟

بستۀ گرافیکی استاندارد را از سرور دژکوب دانلود کرده و سپس عکس های موجود در آن را با استفاده از برنامه ای مانند فوتوشاپ (Photoshop) و یا Paint Shop Pro تغییر دهید. برای ایجاد عکسی های متحرک نیاز به برنامه های دیگری نیز خواهید داشت که براحتی قادر به جستجوی این برنامه ها در Google می باشید.

اگر دوست دارید تغییراتی در رنگ زمینه و یا فونت بازی ایجاد کنید باید فایل CSS را تغییر دهید. اطلاعات در این مورد و آموزش های لازم در سایت w3schools می باشد.

چگونه بستۀ گرافیکی خودم را نشر کنم؟

بستۀ گرافیکی خود را یک فایل زیپ (ZIP) کرده و آن را در وب آپلود کنید. سایت های زیادی برای آپلود می باشد، برای مثال: Lycos.

سپس قادر به معرفی بستۀ گرافیکی خود در فروم دژکوب و یا برای دوستان خود می باشید.

قوانین کپی رایت (Copyright)

به یاد داشته باشید که قادر به استفاده از عکس های افراد دیگر و یا عکسی هایی از بازی های دیگر، نمی باشید و این خلاف قوانین کپی رایت می باشد و در غیر اینصورت صاحب عکس ها قادر به شکایت علیه شما خواهد بود.


آیا ترجمه خوب و قابل فهم بود؟

بلی   متوسط   خیر

آیا پاسخ سوال شما رضایت بخش بود؟

بلی   متوسط   خیر

آیا پاسخ ساده و قابل فهم بود؟

بلی   متوسط   خیر